Vaillant Kombi Sigorta Bağlantısı

    Home / Vaillant Kombi Sigorta Bağlantısı

Ağu 17, 2013

0

Vaillant Kombi Sigorta Bağlantısı

Vaillant Kombi Sigorta Bağlantısı aslında titizlik ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu nedenle de mutlaka uzman ve sertifika sahibi kişilerin bağlantıyı yapması gerekmektedir. Bağlantı sırasında bazı hatalar yapılabilmektedir. Mesela kombi sigorta bağlantısı yanlış yapılmaktadır. Yapılan hatalardan biri Vaillant kombide sigorta veya prizin yeridir. Yapılması gereken bağlantı kombi yanıdır aslında. Fakat bağlantı kombi altına yapılmaktadır ve bu bağlantı yanlıştır. Kombi yanına yapılan bağlantılarda da kombi ile sigorta veya prizin arası en az 3 cm olmalıdır. Bu mesafenin olmasının amacı ise kombiye müdahale edildiğinde zorluk yaşanmamasıdır. Yani kombi kapağı bu şekilde daha rahat açılıp kapanabilir. Sizlere bu konudaki bilgileri Sarıyer Vaillant Kombi Servisi olarak daha detaylı şekilde sunalım.

Kombinin-Sigorta-ve-Priz-BağlantısıSigorta veya Priz Neden Vaillant Kombinin Altında Olmamalıdır?

Kombilerin özelliğine bakılırsa bu sorunun yanıtı zaten ortaya çıkmaktadır. Kombilerin altında emniyet ventili adı verilen parça vardır. Bu parçanın görevi kombide bulunan fazla suyu dışarıya atabilmektir. Priz veya sigorta bağlantısı kombi altına yapılmışsa bu parçadan su gelme olasılığı da yüksek olacaktır. Bu nedenle de bu gibi bağlantıların yapılması tüketici sağlığı açısından hem sakıncalıdır hem de yasaktır. Bazı durumlarda sigorta bağlantıları mecburen kombi altına yapılmaktadır. Bu gibi işlemi yapan kişinin bağlantı ile kombi uzaklığını iyi ayarlaması gerekir. En az 60 derecelik açıya bağlantı yapılması gerekir ki emniyet ventilinden su gelmesin. Çünkü emniyet ventilinden su gelmesi demek tüketici sağlığını tehlikeye atmak demektir.

Vaillant Kombi Sigorta Bağlantısı ile alakalı sunulan bilgiler dışında sorularınız ya da danışmak istediğiniz konular olur ise Sarıyer Vaillant Servisi‘nden yardımlar alabilirsiniz.